Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Hastane: Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Adres: Ülkü Mah. Talat Paşa Bulvarı No: 5  Altındağ / Ankara

Randevu Telefonu: 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0312 508 40 00

Fax: 0312 311 43 40

Web Sitesi: www.anh.gov.tr

E-mail: bilgi@anh.gov.tr 

Harita: 

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

           [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                  

Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Tarihçesi

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ankara’nın en eski sağlık kuruluşudur. 1800 lü yılların ikinci yarısında “Gureba Hastanesi” ismi ile hizmet veren hastane 1924 yılında çıkarılan bir yasa ile “Ankara Numune Hastanesi” ismini almıştır.

1935 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığınca Numune Hastanesi’nde çalışmak üzere Alman profesörler atanmıştır. Bu gelişme hastanenin bilimsel gelişimine büyük katkıda bulunmuştur.

1945 yılında açılan Ankara Tıp Fakültesinin kuruluş yıllarındaki çalışmalarında: konularında uzman bazı hekimler öğretim üyesi olarak görevlendirilmiş, hastanenin bazı klinikleri Tıp Fakültesi’ne devredilmiştir.

Türk tıbbına 1881 yılından bu yana hizmet etmekte olan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanlığı nın en büyük hizmet ve eğitim hastanesidir. Eğitim, araştırma ve hizmet sorumluluklarını birlikte yürüten hastane aynı zamanda referans hastanesi olarak birçok konuda “hakemlik hizmetini” de yerine getirmektedir.

1046 fiili yatağı bulunan hastane 42 dalda hizmet, 33 dalda eğitim vermektedir. Merkezde 8 Blok farklı semtlerde 11 ek bina ile toplam 101.405 metrekare kapalı alan ile hizmet vermektedir. 

Toplam 3812 kadrolu, personeli bulunan hastanede ; 900 hekim 1337 hekim dışı sağlık personeli 232 genel idare personeli ve 50 teknik hizmet personeli görev yapmaktadır.

Hastanede ayrıca güvenlik, temizlik, sekreterlik, bilgi işlem ve yemek hizmetlerinde görev yapan 1268 sözleşmeli personel bulunmaktadır.

Hastanede 27 profesör ve 101 doçent unvanlı eğitim görevlisi bulunmaktadır.

Recent search terms:

  • numune hastanesi randevu alma (16)
  • ankara numune hastanesi randevu (15)

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.