Dikili Devlet Hastanesi

Hastane: Dikili Devlet Hastanesi

Adres: Salim Bey Mah. Reyhan Sokak  No: 4  Dikili / İzmir

Randevu Telefonu: 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0232 444 35 19

Fax: 0232 671 01 29

Web Sitesi: http://dikilidh.saglik.gov.tr

E-mail: bilgi@dikilidh.gov.tr

Harita: 

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

          [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                     Online Randevu:              

                  

Dikili Devlet Hastanesi Tarihçesi

Hastane temelleri 1997 yılında atılmış, inşaatı 19.03.2009 tarihinde bitirilmiş ve  2010 yılı mart ayında kesin kabulü yapılmıştır.  10.05.2010 tarihinde acil sağlık hizmeti, 17.05.2010 tarihinde ise ayaktan poliklinik hizmeti ve yataklı tedavi hizmeti sunumuna başlanılmıştır.

Açılışı öncesinde ilçede ikinci basamak sağlık hizmeti verilememektedir. Bu ihtiyaç çevre ilçe ve il merkezi hastaneleri vasıtasıyla giderilmiş, acil durumlar 112 ambulanslarıyla çevre hastanelere sevk edilmiş, bunun dışındaki ihtiyaçlar ise Toplum Sağlığı Merkezince oluşturulan nöbet ekibince ve Aile Hekimliklerince giderilmeye çalışılmıştır. 8  uzman hekim,7 pratisyen hekim, 24 hemşire, 14 ebe olmak üzere toplam 97 personelle hizmet verilmektedir.

Acil serviste; hastaların ilk müracaatı ve triaj masasının yönlendirilmeleri ile ilk müdahale ve muayenelerinin yapıldığı 4 hasta kapasiteli 1 ilk müdahale ve muayene odası, ilk muayeneyi müteakip takip edilmesi gereken veya tedavi uygulanması gereken hastaların gözlendiği 6 yatak kapasiteli gözlem odası, 1 resüstasyon ve 1 acil müdahale odası bulunmaktadır.

İki ameliyathane bulunmaktadır. Her iki ameliyathane de aynı anda kullanılabilir durumdadır. Ameliyathanede genel cerrahi, üroloji ve kadın doğum uzmanlarınca cerrahi girişim yapılmaktadır.

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.