Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Hastane: Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Adres: Denizer Caddesi Cevizli Kavşağı No: 2  Cevizli – Kartal / İstanbul

Randevu Telefonu: 182 ( Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0216 500 1 500

Fax: 0216 459 63 21

Web Sitesi: www.kosuyolu.gov.tr

E-mail: iletisim@kosuyolu.gov.tr

Harita:

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

          [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                     Online Randevu:              

                  

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Tarihçesi

Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi kendi kuruluş gerekçesi olan, İstanbul’da o zaman mevcut olmayan kardiyovasküler cerrahi ve girişimsel kardiyoloji alanındaki boşluğu kısa zamanda doldurmuş, gerek başvuran gerekse teşhis ve tedavisi yapılan hasta sayısı hızla artmıştır.

1987 yılında “Tüberküloz Dışı Göğüs Hastalıkları ve Astım Hastanesi” adı önce “Kalp ve Astım Hastanesi” müteakiben “Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi” adını alarak, 12853 m2 kapalı alan ve 186 yatak kapasitesiyle 2005 yılına kadar Koşuyolu’nda hizmet vermeye devam etmiştir.

1988 yılına kadar modern bir kan bankası, hastane binasına yeni bir blok ilavesi ile “Acil Revaskülarizasyon Birimi” organizasyonunun gerçekleştirilmesi, merkezi sıvı oksijen tankının kurulması, ameliyathane, yoğun bakımlar, kan gazları ve diğer laboratuvarların araç ve gereç temini gerçekleştirilmiştir.

Hastane, 2005 yılı Haziran ayında Kartal’da bulunan 40308 m2 kapalı alana ve 441 yatak kapasitesine sahip yeni binasına taşınarak daha önce Kardiyoloji, Kardiyovasküler cerrahi Anestezi ve Reanimasyon dallarında verdiği eğitime, Cerrahi Gastroenteroloji eğitimini de ekleyerek Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. Hastane halen 441 yatak kapasiteli olup 96 yoğun bakım yatağı mevcuttur. Hastanede 12 ameliyathane 6 angiografi kateterizasyon laboratuvarı mevcut olup kardiyovasküler hastalıkların tanı ve tedavisinde ülkemizin sayılı merkezlerindendir.

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.