Kızılcahamam Devlet Hastanesi

Hastane: Kızılcahamam Devlet Hastanesi

Adres: Akçay Mah. Sırtyol Sokak  No: 2 Kızılcahamam / Ankara

Randevu Telefonu: 182 ( Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0312 736 10 08

Fax: 0312 736 51 42

Web Sitesi: www.kizilcahamamdevlethastanesi.gov.tr

E-mail: kizilcahamamdevlethastanesi@hotmail.com

Harita:

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

           [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                  

Kızılcahamam Devlet Hastanesi Tarihçesi

Hastane 1967 yılında Ahmet   ÖZTEKİN  tarafından  yaptırılarak Sağlık Bakanlığı’na hibe edilmiş olup, aynı sene hizmete sunulmuştur. 18.12.2003 tarihinde ek bina mevcut binaya eklenerek, hastane 55 yatak kapasitesine çıkarılmıştır. Toplam 6161 metre kare kapalı alana sahip 9941 metrekare açık alan mevcuttur.

Hastane  1 İç Hastalıkları Uzmanı,  2 Genel Cerrahi Uzmanı,  1 Kardiyoloji  Uzmanı ,  1 Göz Hastalıkları Uzmanı,  1 Fizik Tedavi  Uzmanı  (Geçici Görevli),  1 Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı,  1 Üroloji Uzmanı , 1 Ortopedi ve travmatoloji Uzmanı (Geçici Görevli) , 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,  2 Diş tabibi ( Birisi Geçici Görevli) olmak üzere  12 Uzman hekim ve  3 Tabip ile hizmet vermektedir.

Hastane 3 masalı ameliyathane,  2 yataklı yoğun bakım ünitesi, endoskopik ve laparoskopik cihazı,  fako cihazı, 5 cihazlı diyaliz ünitesi,  20 yataklı FTR servisi,  4 adet tedavi amaçlı termal havuz ve tedavi üniteleri, 2 diş ünitesi, röntgen çekim cihazı, ultrasonografi, kemik dansitometri cihazı, mamografi cihazı ve Biyokimya , Hemogram testleri yapılmaktadır.

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde 1 tane Sağlık Müdürlüğüne bağlı A tipi ve hastaneye bağlı 1 tane’de B tipi olmak üzere 2 ambulansla hastanede hizmet vermektedir.

20 yataklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon servisi Kızılcahamam dışında Çamlıdere , Çerkeş Kurşunlu gibi ilçelerden ağırlıklı olmak üzere Tüm Türkiye’den hasta almakta olup rehabilitasyon hizmetleri için 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı, 2 Fizyoterapist hizmet vermekte, ortalama yatış için randevu süresi 3 aydır.

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.