Liposuction Kimlere Uygulanır Fiyatları Nedir

Liposuction Kimlere Uygulanır Fiyatları Nedir

Liposuction (Liposakşın) Kimlere Uygulanır?

Liposuction işlemi herkese ve her bölgeye uygulanabilir. 65 yaş üstü bireylere uygulanması risklidir. Ayrıca sonuç deri esnekliğini kaybettiğinden, etkili olmayacaktır. Çünkü liposuction işleminde, işlem sorasında yağ alınan bölgede bir deri fazlalığı oluşur. Bu deri gerdirme yöntemiyle ortadan kaldırılır. Deri esnekliği kaybolmuş hastalarda bu gerdirme işlemi etkili olmayacağından, işlem sonucunda istenilen görüntüye kavuşulamaz.

Liposuction tedavisi kan pıhtılaşma rahatsızlığı ve yağ emboli riski bulunan hastalara uygulanmaz.

Liposuction işlemi bir zayıflama yöntemi değildir. Diyet yada diyet benzeri faaliyetler ile vücuttan bölgesel olarak atılamayan, kalıplaşmış yağ dokusunun çıkarılma işlemidir.

Liposuction yöntemi vücut kitle endeksi uygun sınırlarda olan, ancak belirli bir bölgede yağ kaybının sağlanamadığı hastalarda en iyi sonucu verir.

Vücuttan direk cerrahi işlemle alındığından 5-10 yıl içerisinde aynı bölgede yeniden yağlanma oluşmaya başlayabilir.

Liposuction yöntemi selülit tedavisinde kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Selülit bölgedeki yapışmış dokuların çıkarılması ile selülitlerden kurtulunabilir.

Liposuction (Liposakşın) Fiyatları Ne Kadardır?

Liposuction işlemi genel yada sedatif anestezi ortamında uygulanan bir yöntemdir.  Liposuction fiyatları uygulanan bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama 2.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.