MHRS’de Aile Hekimlerine Randevu Alınabilir mi?

 MHRS’de Aile Hekimlerine Randevu Alınabilir mi?

Aile Sağlığı Merkezlerinde bekleme sürelerini ortadan kaldırarak  daha sakin ve huzurlu ortamlarda hizmet sunabilmek amacı ile Aile Hekimleri de  MHRS‘ye dahil edilmiştir. Tercih eden vatandaşlarımız MHRS üzerinden ALO182 Çağrı Merkezini arayarak ya da https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu  adresinden Aile Hekimleri için randevu alarak muayenelerini olabilirler. Randevu almak zorunlu olmayıp isteyen vatandaşlarımız randevu almadan da aile hekimlerine müracaat edebilirler.

Ayrıca vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacı ile Aile Hekimleri, muayene sonucunda gerek gördükleri hastalarına, MHRS üzerinden ana dal poliklinikleri için randevu oluşturabilmektedirler.  

Akıllı Telefonlarla da Randevu Alınabilecek

Vatandaşlarımız, akıllı telefonlarına indirdikleri MHRS Mobil Uygulaması ile de aile hekimlerine randevularını alabilecekler. Tüm aile hekimlerinde de uygulanmaya başlanan Merkezi Hastane Randevu Sistemi uygulaması ile özellikle sabah saatlerinde yaşanan yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin tüm güne dengeli şekilde yayılması hedeflenmektedir. Böylelikle vatandaşlarımız Aile Sağlığı Merkezlerinde sıra bekleyerek zaman kaybı yaşamayacaklardır.

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.