Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Hastane: Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Adres: Siteler Mah. Kavi Cad. Merkez / Adıyaman

Randevu Telefonu: 182 ( Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0416 225 32 84

Fax: 0416 225 32 94

Web Sitesi: www.adiyamandis.gov.tr

E-mail: adsm@adiyamandis.gov.tr

Harita:

[reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                  

Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Tarihçesi

Hastane Sağlık Bakanlığının tüm Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinin daha etkin ve kaliteli verilmesi politikalarının bir sonucu olarak eskiden Sağlık Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılan binanın tadilat görerek iyileştirilmesi sonucu 10/03/2008 tarihinde fiilen hizmet vermeye başlamış olup, 22/07/2009 tarihinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılmıştır.
Hastanede Başhekim ve Başhekim yardımcısı ile birlikte 33 diş hekimi entegre sistemiyle çalışmakta olup, 30 hemşire, 6 diş teknisyeni, 1 Röntgen teknisyeni, Hastane Müdür ve Müdür yardımcısı ile birlikte 17 idari personel, 23 bilgi işlem elemanı, 18 temizlik elemanı 3 yönlendirme elemanı ve 3 güvenlik personeli ile hizmet vermektedir.
Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi‘nde hastane bilgi ve yönetim sistemleri tam otomasyonda çalışmakta olup tüm kliniklerde her ünite bir LCD ekran monitör takılmış olup hastaların daha modern şartlarda hizmet alması hedeflenmiştir. Hastaneye günlük ortalama 700-800 hasta başvurmaktadır. Yani hekim başına günlük ortalama 20-25 hastanın düştüğünü göstermektedir.
Şu andaki mevcut hastanenin fiziki şartlarının yetersizliği, hastaların daha rahat ve geniş ortamlarda tedavi görebilmeleri ve de hekimlerin ve personelin daha uygun çalışma şartlarına kavuşmaları için Sümerevler Mahallesinde 5 yıl içerisinde bitirilmesi düşünülen yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin temeli 10-07-2008 tarihinde atılmıştır. Bodrum artı üç kat olarak planlanan ve 9300 metrekarelik bir arsa alanına yapılacak olan binanın kapalı alanının 6200 metrekare olması planlanmıştır.

Tags: , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.