Arnavutköy Devlet Hastanesi

Hastane: Arnavutköy Devlet Hastanesi

Adres: Merkez Mahallesi  Fatih Caddesi No: 3  Arnavutköy / İstanbul

Randevu Telefon: 182 ( Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0212 453 12 12 

Fax: 0212 597 20 42 

Web Sitesi: www.arnavutkoydh.gov.tr

Harita:

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

           [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                  

Arnavutköy Devlet Hastanesi Tarihçesi

İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Arnavutköy Devlet Hastanesi Mayıs 2010’da Ali Külünk Semt Polikliniği’nde  hasta kabul etmeye başladı. Hastanesi’nin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın katılımıyla 2 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenen törenle resmi açılışı gerçekleşti. Açılış törenine ayrıca Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu‘nun yanı sıra birçok bürokrat ve sağlık çalışanı katıldı. Recep Tayyip Erdoğan‘ın yapmış olduğu açılış konuşmasında; sağlığın kalkınmada öncelikli sırada olduğunu ve bu alanda yatırımların hızla devam edeceğini belirtti.
1 Temmuz 2010 tarihinde hizmet vermeye başlayan 201 yataklı Arnavutköy Devlet Hastanesi, 32 milyon TL’ye mal oldu. Arnavutköy’ün ilk kamu yataklı kurumu olma özelliğine sahiptir. 2008 de İstanbul ili özel idaresi tarafından yapımına başlanmış 17.000 m2 arsa alanı, 5,742 m2 oturum alanı 30,350 m2 kapalı alanı ve 211 yatak kapasitesi ile Aralık 2009 da kurucu ekibin atanmasıyla faaliyet sürecine başlamıştır.
Bu süreçte hizmet alımları, malzeme alımları sağlanarak alt yapı oluşturulmuş, doktor ve sağlık personeli atanmasıyla da, Temmuz 2011’de poliklinik hastaları kabul edilmeye başlanmıştır. Acil servis, yataklı servisler, ameliyathane, yoğun bakımlar sırasıyla açılmış ve yıllık 700 bin hasta sayısına ulaşmıştır.

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.