Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Hastane: Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Adres: İrfan Baştuğ Caddesi  Altındağ / Ankara

Randevu Telefonu: 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0312 596 20 00

Fax: 0312 318 66 90

Web Sitesi: www.diskapieah.gov.tr

E-mail: info@diskapieah.gov.tr

Harita: 

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

           [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                 

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Tarihçesi

1954 yılında Dışkapı Baba Harman mevkii olarak bilinen otuz iki dönümlük arazi  , Ankara belediyesinden kiralanmıştır. 1957 yılında temeli atılan hastane binası “300” yatak kapasitesi ile 25.06.1964 tarihinde dönemin  çalışma bakanı Bülent Ecevit tarafından hizmete açılmıştır.

1996 yılında Dışkapı ‘da verilen poliklinik hizmetlerine dahil olarak ,kendi arazisinde  yapılan modern binasında altmış  poliklinik odası  ile , Etlik Semt Polikliniği dönemin başbakanı Necmettin Erbakan tarafından hizmete açılmıştır.Yenilenen acil servis ile, Ankara’nın en fazla sayıda hastaya acil hizmeti veren hastanelerinden biri olmuştur.

2005 tarihinde, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kaldırılıp tüm  güvenlik kuruluşlarının tek bir çatı altında toplanması  amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun  kurulmasıyla, diğer  S.S.K hastaneleri gibi  Dışkapı  Ankara  Hastanesi de Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Bu tarihten sonra hastane ismi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmiştir.  Hastane,  bünyesine dahil edilen Etlik Semt Polikliniği, Hasköy Semt Polikliniği, Pursaklar Semt Polikliniği , Şentepe Semt Polikliniği, Ostim Semt Polikliniği, İskitler Ek Bina ve yeni açılan kırk sekiz polikliniği  ile daha da büyümüştür. Şu anda acil servisteki  11 poliklinik odası hariç, 139 branş poliklinik odası ve semt poliklinikleri ile hizmet veren hastane 772 yatak kapasitelidir.

Recent search terms:

  • dışkapı yıldırım beyazıt eğitim araştırma hastanesi (12)

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap

  1. hülya dedi ki:

    kulak burun boğaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.