Elmadağ Devlet Hastanesi

Hastane: Dr.Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi

Adres: Yenice Mahalllesi Soğukpınar Sokak  No: 3  Elmadağ / Ankara

Randevu Telefonu: 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0312 863 10 41

Fax: 0312 863 01 21

Web Sitesi: www.elmadagdh.saglik.gov.tr

E-mail: haedhastanesi@gmail.com

Harita:

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

           [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                    Online Randevu:              

                  

Dr.Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi Tarihçesi

Hastane 1991 yılında 50 yataklı olarak hizmete açılmıştır. Acil ve idari birimler iki kattan ibaret olan eski binada hizmet verirken, bitişik olan yeni hastane  kısmı  5 katla hizmet sunmaktadır. Dahiliye, Genel Cerrahi , Beyin Cerrahisi, Ortopedi ve Kadın Doğum gibi branşlar başta olmak üzere birçok branşta hizmet vermektedir. Yoğun talep sebebiyle 2010 yılında hastanenin yatak kapasitesi 75’e çıkartılmış olup hala 67 fiili yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Bugün KBB, Göz, Fizik Tedavi, Çocuk, Üroloji, Psikiyatri, Nöroloji, Cildiye ve Göğüs Hastalıkları alanlarında da hizmet veren hastanede pek çok ameliyatlarda güvenle yapılabilmektedir. İki Ameliyathane ve bir doğumhanesi olan hastane Sağlık Kurulu olarak ta hizmet sunmaktadır.

Hastane 50.000 nüfuslu Elmadağ ilçesine hizmet verdiği gibi, doğuyu batıya bağlayan en önemli transit yol olan E-5 karayolu üzerinde bulunduğundan aynı zamanda bir trafik hastanesi görevi de yapmaktadır.Günde ortalama olarak 500 hastaya  bakılmaktadır, bu oran özellikle kış aylarında daha da yükselmektedir.

Tüm laboratuvar, görüntüleme ve bakım hizmetlerinin titizlikle sunulduğu hastanede genel cerrahi servisinde 26, Dahiliye servisinde 26, Kadın doğum servisinde 9, Acil serviste 9 ve yoğun bakım ünitesinde 5 yatak sayısıyla hizmet verilirken, tüm tetkikler günübirlik olarak yapılmakta bu sayede hastaların problemleri en kısa sürede çözüldüğü için hasta memnuniyeti sağlanmaktadır.

Hastane ihtiyaca binaen yakın olan Hasanoğlan Beldesinde bir semt polikliniği açmıştır. İlçede ağız ve diş sağlığı merkezi bulunduğu için hastanede mevcut olan iki diş ünitesini ve diş hekimleri ile teknisyeni burada görevlendirilmiştir.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.