Tire Devlet Hastanesi

Hastane: Tire Devlet Hastanesi

Adres: Atatürk Mah. İnönü Bulvarı No: 1  Tire / İzmir

Randevu Telefonu: 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0232 512 15 22

Fax: 0232 511 21 99

Web Sitesi: http://tiredh.gov.tr

E-mail: info@tiredh.gov.tr

Harita: 

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

          [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                     Online Randevu:              

                  

Tire Devlet Hastanesi Tarihçesi

Tıp ilminde ileri seviyede bir yere sahip olan Şanizade Ataullah Efendi 1826 yılında Padişah 2. Mahmut tarafından sürgün geldiği Tire’de fakir fukaranın sağlık problemlerini çözecek bir hastane fikrini oluşturmuştu. Yeni Cami avlusu ve minaresinin yanı başında bulunan küçük bir ev Tire’nin ilk hastanesi olarak 1826 yılında hizmete girmiştir.

Ancak şehirde giderek daha büyük bir hastane ihtiyacı kendini gösterince bugünkü devlet hastanesinin olduğu alan satın alınıp tadilat ve onarımdan geçirilerek buraya taşınılmıştır.1924 yılında ise Belediye Hastanesine dönüştürülmüştür.1924-1955 yılları arası Belediye Hastanesi olarak faaliyetine devam etmiş olup 1955 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmiştir.

1986 yılından itibaren 100 yataklı olmuştur. 1992 yılından itibaren mevcut birimler ile faaliyete devam edilen hastanede fiziki yapının yetersizliği sebebiyle yeniden elden geçirilmiştir. Bütün servisler ve poliklinikler modernize edilmiştir. Acil servisin yetersiz kalması sebebiyle yeni acil servis binası hizmete sokulmuştur.Hastane 1995 yılından itibaren yeniden yapılanmaya başlanmış gelişen teknolojiyle ayak uydurur hale getirilmiştir.
2005 Yılı Şubat ayında İzmir SSK Hastanesi ile birleşmesi sonucunda yatak kapasitesi 150’ye çıkmıştır. SSK’dan devir alınan ek bina; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Hemodiyaliz Birimleri olarak hizmet vermektedir.

2005 Yılında ana binaya ilave edilen ek blok ile de laboratuvar, poliklinik ve özel odalardan oluşan servisi hizmete girmiştir.
01.09.2010 tarihi itibarı ile hastane yeni hizmet binasına geçmiştir.

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.