istanbul Diş Hastaneleri

istanbul Diş Hastaneleri

istanbul Diş Hastaneleri

Türkiye geleninde 2015 yılı içerisinde toplamda 1.191 hastane bulunuyor. Bu hastanelerin 355 tanesi özel hastane statüsündedir. Özel hastane sayısıyla kıyaslandığında en büyük özel hastane oranı İstanbul ilinde bulunuyor. İstanbul ilinde bulunan 190 hastanenin 52’si Sağlık Bakanlığına bağlı, kalanı ise özel hastane statüsündedir. Bakanlık hastanelerinin en yoğun olduğu iller 52 hastaneyle İstanbul, 35 hastaneyle Ankara, 26 hastaneyle İzmir, 22’şer hastaneyle Bursa ve Konya ve 21 hastaneyle Balıkesir’dir.

İstanbul gerek nüfusu gerekse metropol şehri olması dolayısıyla özel hastanelerin yanında, günümüzün en çok muayene potansiyeline sahip diş alanında da özel diş hastanelerini barındırmaktadır. İstanbul Diş Hastaneleri, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren hastanelerde diş servislerinin ve bu hastanelere bağlı diş polikliniklerin dışında özel diş hastanesi statüsünde bulunmaktadır. Bu hastanelerin hemen hemen tamamı SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamında da hizmet vermektedir. İstanbul ilinde bulunan başlıca diş hastaneleri şunlardır:

  •  İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
  •  Özel Dentistanbul Diş Hastanesi
  •  İstanbul Diş Hastanesi
  •  Medical Park Diş Hastanesi
  •  Özel Dentopia Diş Hastanesi
  •  Dentaydın Diş Hastanesi

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi: İstanbul’da Okmeydanında bulunan ve asıl olarak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak faaliyet gösteren bir hastanedir.

Özel Dentistanbul Diş Hastanesi: İstanbul ilinin Yıldız, Levent, Bakırköy ve Kozyatağı’nda faaliyet gösteren 4 hastanesi bulunan Dentistanbul Gruba bağlı hastanelerdir.

Medical Park Diş Hastanesi: Türkiye’nin genelinde faaliyet gösteren Medical Park Gruba bağlı olan diğer hastaneler gibi, Diş hastaneleri de birçok ilde özellikle de İstanbul’da faaliyet göstermektedir. İstanbul’da Bahçelievler, Fatih, Gaziosmanpaşa, Göztepe ve Silivri ilçelerinde faaliyet göstermektedir.

Özel Dentopia Diş Hastanesi: Bu Diş Hastanesi İstanbul ilinde Bahçelievler ve Bahçeşehir’de faaliyet göstermektedir.

Dentaydın Diş Hastanesi: İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine bağlı faaliyet gösteren ve stajyer diş hekimleri ile ücretsiz tedavi imkanı sunarak, yeni diş hekimleri yetiştirilmesinde katkı sağlarken hastalara ücretsiz hizmet veren bir diş hastanesidir. Bahçelievler ve Florya’da bu kapsamda 2 hastanesi bulunmaktadır.

Diş Hastanelerinde Ağız ve Diş Sağlığı alanında bsit işlemlerle beraber, birçok uzmanlık dalı bulunması sebebiyle ileri tetkik ve tedavi hizmetleri de yapılmaktadır.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.