Psikiyatri Randevu Alma

Psikiyatri Randevu Alma

Sağlık bakanlığı yaptığı bir çalışma ile hastaların etkin bir şekilde sağlık hizmetleri almasını sağlamak ve hastanelerde oluşan hasta kuyruğunu ortadan kaldırmak için sağlıkta dönüşüm projesini hayata geçirmiş ve hastanelerin verimli bir şekilde çalışmasına katkı sunmuştur. Bakanlığın hayata geçirdiği Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile Hastalar evlerinden online olarak veya telefon aracılığı ile istedikleri gün ve saate doktor seçerek randevu alabiliyorlar. Bu sayede sabah erken saatlerde hastaneye gidip poliklinik önünde kuyruğa girme devri sona erdiği gibi düzenli bir çalışma sistemi de kullanılmaya başlanmış oldu.

Merkezi hastane randevu sistemi; Sağlık Bakanlığına bağlı olan 2. Ve 3. Basamak hastaneler olarak adlandırılan tüm sağlık kuruluşlarının, ağız ve diş sağlığı merkezlerinin tek bir sistemden randevu vermesini sağlayan ve hastaların randevu alarak hastaneye gitmesini sağlayarak sağlık hizmetlerini almasını kolaylaştıran bir sistemdir. Bu sistem ile internet kullanan her birey, telefon kullanan her hasta kolaylıkla randevu alabilir. Hastane bünyesinde bulunan tüm polikliniklerden randevu alabileceğiniz MHRS sistemi ile psikiyatri bölümünden nasıl randevu alınır ?

Psikiyatri Polikliniğinden Nasıl Randevu Alınır

1 ) Alo 182 ile Psikiyatri Polikliniğinden Randevu Alma :

Alo 182 ile Psikiyatri Polikliniğinden Randevu Almak için Telefon kullanan her hasta ev, iş telefonu veya cep telefonundan 182 yi tuşlayarak Sağlık Bakanlığı MHRS çağrı merkezine ulaşabilir. Asistan operatöre kimlik bilgilerini doğrulattıktan sonra yaşadığı il, randevu almak istediği hastaneyi belirtir. Daha sonra bu hastane de yer alan psikiyatri bölümünden istediği gün için randevu talep eder. Operatör psikiyatri polikliniğinde yer alan doktorlardan tercih etmek istediğiniz var mı sorusunu yöneltecektir. Tanıdığınız doktor ismini verebilir veya içlerinden birini seçebilirsiniz. Gitmek istediğiniz saat dilimini de belirttikten sonra randevu alma işlemleriniz tamamlanmış demektir.

2 ) http://mhrsonlinerandevu.com  Sitesi Üzerinden Psikiyatri Polikliniğinden Randevu Alma:

Online randevu sayfamız olan http://mhrsonlinerandevu.com/devlet-hastaneleri-online-randevu-html  bağlantısını tıklayarak açılan sayfalardaki yönergeleri izleyerek yaşadığınız ili seçip kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra randevu linkini tıklayarak randevu sayfasına ulaşıyorsunuz. Burada randevu almak istediğiniz hastaneyi seçip, hastane bünyesinde faaliyet gösteren psikiyatri polikliniğini seçmelisiniz. Daha sonra yan tarafta açılan sayfada poliklinik doktorlarının listesinden istediğiniz doktoru seçip, randevu tarihinizi ve randevu saatinizi seçip kaydet butonunu tıklayarak randevu alma işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

Psikiyatri Polikliniği Randevu iptali

Aldığınız randevuya gidemeyecekseniz MHRS web sayfasına gelerek kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp randevularım sayfasına tıklamalı ve burada yer alan randevularınızdan gidemeyeceğiniz randevuyu iptal etmelisiniz. Randevu iptal sekmesine tıklayarak randevunuzu iptal etmiş olursunuz. Aksi takdirde gitmediğiniz 3 randevu sonrasında randevu alma işlemleriniz kısıtlanabilir. Telefon ile 182 yi arayarak karşınıza çıkan asistan operatöre randevu gününü ve saatini söyleyerek randevunuzu iptal etmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Not: Sitemizde görmek istediğiniz konuları yorum bölümünden yöneticilerimize ileterek sitemize katkıda bulunabilirsiniz..

Tags: , , , ,

Bir cevap

  1. […] son çalacağımız kapı psikiyatri bölümüdür ve doğru kapı burasıdır. Bu arada ataklar gelip geçiyor diye bir şey yok tabi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.