Yavuz Selim Devlet Hastanesi (İstasyon)

Hastane: Yavuz Selim Devlet Hastanesi ( İstasyon )

Adres:  İstasyon Caddesi Doğan Sokak No: 13  Kartal / İstanbul

Randevu Telefonu: 182 ( Merkezi Hastane Randevu Sistemi )

Telefon: 0216  586 33 33 (7 Hat)

Fax:  0216 389 31 71

Web Sitesi: www.kartalyavuzselimdh.saglik.gov.tr

E-mail: yavuzselimhastanesi@gmail.com

Harita:

Online Laboratuvar Sonuçları:                            

          [reklam1]

Doktor Çalışma Listesi:                                     Online Randevu:              

                  

Yavuz Selim Devlet Hastanesi Tarihçesi

İlk olarak hastane yanında bulunan poliklinik binamız 1966 yılında dispanser olarak hizmete girmiştir. Daha sonra yanına ilave bina inşa edilerek 30 yataklı hastaneye çevrilmiş; kısa sonra ise hastane tekrar dispansere çevrilerek 4 katlı bir bina daha inşa edilmiştir. Böylece 2142 m² alan üzerinde üç bina olarak Dispanser hizmeti vermeye devam etmiştir. Hastane ana binası, 1980 yılı Haziran ayında SSK İstanbul Meslek Hastalıkları ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmete girmiş; uzun yıllar bu şekilde sigortalılara hizmet vermiştir.

Hastane ana binası, 1993 -1994 yılları arasında geniş bir onarım ve tadilat geçirmiş ve üç bina ile Sağlık Bakanlığı’na devir zamanına kadar SSK Kartal Hastanesi olarak hizmet vermiştir.

Hastane bünyesinde hizmet veren Doğumhane ve Kadın Doğum Servisi ile Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahi servisleri Temmuz 2004 tarihinde Yakacık Devlet Demiryolları Hastanesi binasına taşınmıştır. Hastanede tekrar 2005 yılında Kadın Hastalıkları Polikliniği açılmıştır.

Sağlık Bakanlığı’na devir ile Kartal Devlet Hastanesi ismi ile hizmete devam eden hastane, Haziran 2005’te İstanbul Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ismini almıştır.

26 Haziran 2006 yılında Taşocakları Mevkii’nde Poliklinik binası hizmete girmiştir. Poliklinik binası acil durumlarda Acil Hastanesine dönüştürülmek üzere planlanmış ve her düzenleme yapılmıştır. Acil durumlarda 105 yatak kapasiteli Acil Hastanesine dönüştürülebilecek durumda yapılandırılan poliklinik binası 4 ameliyathane ve helikopter pistine de sahiptir.

 

Recent search terms:

  • kartal yavuz selim devlet hastanesi istasyon (10)
  • yavuz selim randevu (10)

Tags: , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.